O nás

Spolek Ton Simple vznikl v roce 2015 jako nevyhnutelný důsledek setkání jeho zakládajících členů s bretonskými tanci a balfolkem. Toto setkání v nás vzbudilo závislost na tanci a nutkavou potřebu jej dále vyhledávat. Naší motivací tedy je usnadnit si situaci, abychom za balfolkem nemuseli dojíždět a abychom se mu mohli věnovat častěji, ale také škodolibost a snaha vyvolat podobnou závislost v komkoli, kdo se k tomu dobrovolně propůjčí.

Zakládajícími členy jsou:


Foto: Tomáš Svoboda

Anna Ward: je ve své posedlosti ochotná naprosto k čemukoli. Proto se nedivte, když ji někde potkáte. Například v Bretani. Z parketu ji budete muset pravděpodobně seškrábat.

Markéta Smazová: říká, že se vám můžou stát horší věci, třeba že začnete tancovat tango argentino. My doufáme, že jenom vyhrožuje. Taky je náš hudební totální fašista odborný dozor.

Martin “Šedý” Honek: pokud si s ním chcete popovídat, můžete to zkusit. Možná se vám to povede a pak to stojí za to. Ale radši si s ním zatancujte.

Tomáš “Hemmond” Látal: říct o něm, že je normální, by neodpovídalo realitě, ale je z nás všech nejspolehlivější, a proto dělá webmastera.

Anna Mikyšková: není sice zakládajícím členem, ale je naším doposud nejúspěšněji nakaženým jedincem. Brněnský balfolk s vervou reprezentuje na českých i zahraničních tancovačkách a významně a statečně se podílí na organizaci našich aktivit.


Spolupracujeme s tanečním uskupením Rond z Prahy, které pořádá tancovačky, pravidelné lekce, semináře se zahraničními lektory a festivaly.

Působíme v rámci organizace YMCA Brno.